ביטוחי משאיות

ביטוחי משאיות

בשונה מביטוח לרכב אשר ניתן לרכוש בפשטות באתרי חברת הביטוח אונליין, או באמצעות הנציגים המוכרנים במוקדי המכירה, ביטוי משאיות הם מורכבים יותר ונדרשים ליתר תשומת לב ומקצועיות.

משאית היא כלי רכב מנועי ונדרשת לביטוח מותאם לכלי רכב מנועי, אולם היא גם כלי עבודה, אשר זקוקה להגנות מעולם הביטוחים העסקיים. התאמות אלו מבוצעות באמצעות כיסויים מורחבים ומותאמים אישית לצרכים שונים דוגמת משאיות תובלה, מנופים, כלי צ.מ.ה, משאיות לשימוש בשטח חקלאי וצרכים נוספים.

ביטוחי משאיותביטוח לרכב מנועי

בענף הביטוחים לרכב מנועי הביטוחים המוצעים למשאיות דומים למבנה הביטוחים אשר מוצעים לכלי רכב פרטיים ואחרים, כאשר מטבע הדברים סכומי תקרות הביטוח, עלויות הפוליסה וההשתתפות העצמית מותאמות לשווי המשאית ולהיקף הסיכון המוערך בשימוש בה.

ביטוח חובהביטוח אשר מחויב בחוק לכל רכב מנועי בישראל. על פי חוק אסור לרכב מכל סוג לרבות משאית לנסוע ללא ביטוח חובה בתוקף. הביטוח מעניק כיסוי לנזקי גוף בלבד, ללא תלות וקשר לאחריות לתאונה, וכולל בתוכו את כל הנפגעים בתאונה, לרבות הולכי רגל.

ביטוח צד ג‘- ביטוח צד גלמשאית הוא ביטוח חלקי, אשר מיועד למשאיות קלות, משאיות ישנות ומשאיות אשר השימוש בהן מועט. יתרונו הבולט הוא במחירו המופחת ביחס לביטוח מקיף וביטוחים מורחבים, והוא מיועד לספק כיסוי ביטוחי לנזקי רכוש אשר עשויים להיגרם לרכבים נוספים על הכביש או לרכוש אחר, במסגרת אירוע תאונתי אשר התרחש באחריות המשאית המבוטחת.

ביטוח מקיףביטוח מקיף למשאית הוא ביטוח מורחב אשר כולל את כל הנזקים שבפוליסת ביטוח צד גומוסיף עליהם כיסוי מפני נזקי רכוש אשר עשויים היגרם למשאית המבוטחת עצמה. הביטוח יכלול כיסוי מפני נזקי תאונה, פשיעה וונדליזם ואירועי גניבהעל תנאי התקנת מנגנוני בטיחות, מיגון ואיתור כנדרש על ידי חברת הביטוח.

חשוב לדעת: הן ביטוח צד גוהן ביטוח מקיף נמכרים כפוליסה נפרדת לביטוח החובה אשר נרכש בנפרד ואינו כלול בהן.

ביטוחים עסקיים למשאיות

הביטוחים העסקיים הם ביטוחים אשר מותאמים למשאית ולרכבי צ.מ.ה ועבודה אחרים, וכוללים כיסויים ייחודיים לאופי השימוש במשאית ולסיכונים אליהם חשוף בעליה.

ביטוח חילוץ וגרירהחילוץ וגרירה של משאית, בדגש על משאית המצויה בתנאי שטח ולכלול אתגרים של נגישות, נדרש ליישום באמצעות חברות ייחודיות אשר מתמחות בענף, באמצעות כלי רכב וחילוץ מקצועיים, ובעלויות שאינן מבוטלות כלל ועיקר. ביטוח חילוץ וגרירה יקל על ההתנהלות ועל הכיס במקרה של אירוע ביטוחי: תאונה, תקלה מכנית וצרכי חילוץ נוספים.

ביטוח תכולהמשאיות התובלה יכולות להעמיס עליהן ציוד יקר ערך בשווי מאות אלפי שקלים ויותר. ביטוח הציוד מפני נזקי תאונה, אסונות טבע או גניבה הוא ביטוח עסקי חשוב ובסיסי שימנע תביעות כנגד בעל המשאית/החברה במקרה של פגיעה בציוד ובתכולה שנושאת המשאית.

התקשרו
077-2308379