ביטוח משאיות

ביטוח משאיות

רכישת ביטוח למשאית הוא חלק חשוב באחזקתה, כאשר משאית היא בין כלי הרכב החשופים לסיכונים הרבים ביותר, הן בפן נזקי הגוף והן בפן נזקי הרכוש.

משאית היא כלי רכב וכלי עבודה גם יחד, ולרוב נרכשת במטרה לבלות שעות ארוכות על הכביש, בעבודה ובתובלה. חברות וארגונים נוהגים לעתים לעשות שימוש במשאית לאורך מרבית שעות היממה, בכפוף לאפשרות המותרת בחוק, כאשר הנהגים הם אלה שמתחלפים, והמשאית עצמה מיועדת להוסיף ולייצר תפוקה מקסימלית.

מהם גורמי הסיכון המוגברים בשימוש במשאית?

חברות הביטוח תופסות את המאיות ככלי רכב מנועי בעל רמת סיכון מוגברת ומחירי הביטוח גבוהים יותר ביחס לכלי רכב אחרים. הסיבה לרמת הסיכון הגבוהה:

שעות נסיעהכאמור, המשאית מבלה על הכביש הרבה יותר שעות מרכב פרטי או רכבי עבודה אחרים, לעתים גומעת מאות קמ מדי יום בחציה את הארץ, בהעברת מוצרים ועבודות תובלה, והסיכוי שלה להיות מעורבת בתאונה גבוה יותר מסיבה זאת.

משקל ועוצמההמשאית היא כלי רכב כבד ועוצמתי, בעל ערך כספי גבוה. נזקים אשר ייגרמו על ידי המשאית המבוטחת לרכבים אחרים תוך מעורבות בתאונת דרכים, עשויים להיות עוצמתיים וכבדים בהרבה מהנזקים אשר ייגרמו באירוע תאונתי דומה עם רכב פרטי, טנדר או כל רכב קל משקל יותר. גם המשאית עצמה כאשר תזדקק לתיקוני נזקיםבשל ערכה הכספי הגבוה, תכלול תיקונים יקרים ומורכבים יותר שיושלכו על חברת הביטוח ומעלים את רמת הסיכון.

ביטוח משאיות קלות

בשל תחשיבי הסיכון האמורים, מרכיב נוסף וחשוב בענף ביטוח המשאיות הוא משקל המשאית. משאית כבדה מטבעה תהווה גורם סיכון רב יותר ועל כן הפוליסות הביטוחיות עבורה יהיו יקרות יותר, ממשאיות אשר מוגדרות כמשאיות קלות.

מרבית הפוליסות נחלקות לשתי קבוצות משקל:

ביטוח משאית במשקל עד 15 טון.

ביטוח משאית במשקל העולה על 15 טון.

חידוש נוסף והקלה שיצרו חברות הביטוח הוא ביטוח משאית קלה אשר משקלה עומד על עד 12 טוןמשאיות אשר זוכות להטבות ולהנות של ממש בעלויות ביטוח המשאית, וזאת לצד רשימת כיסויים מורחבת.

הנהג במשאית

חשוב לדעת כי לא רק שווי המשאית ומשקלה משפיעים על עלויות הביטוח למשאית, אלא גם נתוני הנהג העיקרי בה. על פי הסטטיסטיקה שערכו בענף הביטוח נהגים מבוגרים יותר, בעלי וותק משמעותי בנהיגה, וללא היסטוריה של תאונות דרכים ותביעות ביטוח, מהווים גורם סיכון מופחת עבור חברות הביטוח, מה שמאפשר לספק להם תכניות ביטוחיות משתלמות ומוזלות.

כאשר מדובר במשאית הרשומה בבעלות של בית עסק או חברה, לרוב הרישום בביטוח לא יהיה עבור נהג יחיד, על מנת לאפשר שימוש מקסימלי במשאית ללא מגבלות. במקרה כזה מומלץ להגדיר את הביטוח לנהגים שגילם עולה על 24 שנים, ובעלי וותק נהיגה על משאית בן שנתיים לכל הפחות.

התקשרו
077-2308379