הכיסויים החשובים ברכישת פוליסת ביטוח משאית

הכיסויים החשובים ברכישת פוליסת ביטוח משאית

ענף ביטוחי הרכב כולל מספר ביטוחים אפשריים, לצד כיסויים משלימים בהתאמה לצורך ולרמת הסיכון. בשונה מביטוחי רכב פרטיים, לרבות כאלה הנמכרות לחברות המחזיקות בצי רכב, ביטוח משאית הוא ביטוח משולב אשר מספק ביטוח רכב לצד ביטוח עסקי.

משאית אמנם משויכת בקטגוריה לולם כלי הרכב, אולם אינה משמשת לניידות כי אם לעבודה לפני הכל. משאיות משמשות לצרכי תובלה והיסעים, כאשר משאיות רבות כוללות מערכות תומכות לפעולות ולצרכים ייעודיים.

ביטוח משאית על פי האלמנטים הנדרשים בביטוח כלי רכב וכלים מכניים מתחלק למספר רמות ביטוחיות:

ביטוח חובהביטוח חובה למשאית כשמו כן הוא, מכורח חוק ביטוח חובה החל על כל בעליו של רכב מנועי מכל סוג. ביטוח זה הוא ביטוח אשר מכסה נזקי גוף בעבור כל אדם אשר יהיה מעורב בתאונת דרכים בה מעורבת המשאית, ללא קשר לשאלת על מי מוטלת האחריות ו/או האשמה לתאונה. הביטוח יכסה הוצאות רפואיות ופיצוי כספי הן לנהג המשאית, הנוסעים בה, נהג ונוסעים ברכב נוסף אשר מעורב בתאונה ואף הולכי רגל. עלות ביטוח החובה היא קבועה למדי ונקבעת על פי דגם המשאית, היצרן והשנתון.

ביטוח צד ג‘- ביטוח צד גלמשאית הוא ביטוח משלים אשר מספק כיסוי ביטוחי בעבור נזקי רכוש, במידה ואלה ייגרמו על ידי המשאית המבוטחת. הביטוח יכלול נזקים לרכוש דוגמת פגיעה ברכב אחר, פגיעה בציוד נייח: גדר, מעקה, מבנה וכדומה. מדובר בביטוח בסיסי למדי, אשר אינו נותן מענה לנזקים אשר נגרמו למשאית המבוטחת עצמה. ביטוח צד גלמשאית מיועד למשאיות בעלות שווי שוק נמוך במיוחד, או לחילופין למשאיות אשר סורבו על ידי חברות הביטוח לביטוח מקיף ורחב יותר, בשל עבר ביטוחי בעייתי, ריבוי סיכונים ומסיבות אחרות.

ביטוח מקיףביטוח מקיף למשאית הוא הביטוח הרחב יותר והמומלץ, הן בשל שווי המשאית לרוב, והן בשל חשיבותה הכלכלית לעסק ולבעלים. ביטוח זה יכלול את הכיסוי אשר מעניק ביטוח צד ג‘, ויוסיף אליו אחריות וכיסוי לנזקים אשר ייגרמו למשאית בעת אירוע תאונתי, כיסוי מפני גניבה וכיסויים בהתאמה אישית למערכות המשאית השונות.

כיסויים נוספים:

ביטוח דופן העמסהמשאיות רבות כוללות דופן העמסה, אשר מיועדת לסייע בהעמסה ובפריקה של ציוד מן המשאית. הדופן מאסיבית ובעלת ציר תנועה עצמאי, חשוב לכלול בביטוח כיסוי לנזקים במידה ואלה נגרמו לדופן ההעמסה, או נזקים אשר נגרמו בשל השימוש בה.

ביטוח תכולהמשאית תובלה עשויה לשאת ציוד יקר ערך, בשווי עשרות ואף מאות אלף שקלים. נזק או אובדן של הציוד עשוי אף לעלות על מחירה של המשאית וחשוב לבטח את תכולת וציוד המשאית הן מפני אירועים תאונתיים והן מפני גניבה ואירועים פליליים.

משאית חלופיתהרחבה חשובה בעולם ביטוח המשאיות היא קבלת משאית חלופית, במקרה של תאונה או גניבה, למניעת ביטול ואובדן של ימי עבודה.

התקשרו
077-2308379