חברת ביטוח משאית

חברת ביטוח משאית

רכישה של משאית לעסק היא הוצאה עצומה, אשר טומנת בחובה גם עלויות תחזוקה לא מבוטלות לצד סיכוני גניבה, וונדליזם ונזקים אחרים. המשאית מיועדת לצרכי תובלה, הן לשירות צרכי בית העסק עצמו והן לצורך מתן שירות ללקוחות חיצוניים.

הפעולה הראשונה אשר יש לבצע בד בבד עם הזמנת המשאית, היא רכישת ביטוח מתאים. ביטוח משאית ניתן לרכוש ישירות מחברות הביטוח השונות, או לחילופין מסוכנות ביטוח אשר מתמחה בתחום ביטוחי משאיות, כלי עבודה מכניים וביטוחי צ.מ.ה.

איך בוחרים חברת ביטוח משאית?

כל חברות הביטוח בישראל מציעות ביטוחי רכב מנועי, לרבות ביטוחי משאיות. לפני בחירת חברת הביטוח לביטוח משאית, חשוב לתכנן ולהחליט על סוג הביטוח הרצוי. ביטוחי משאיות נרכשים במסגרת ביטוח רכב מנועי ובדומה לו, החל מביטוח החובה למשאית ועד לביטוח צד גאו הרחבה לביטוח מקיף. על אלה חשוב להוסיף ביטוחים מותאמים אישים, הרחבות וכיסויים נוספים.

הביטוח האופטימלי למשאית תובלה ועבודה יכלול:

ביטוח חובהביטוח חובה הוא בבחינת חובה חוקית לכל כלי רכב מנועי המורשה לנסיעה בישראל. ביטוח החובה מספק כיסוי מפני נזקי גוף לכל המעורבים באירוע תאונה הכולל את הרכב המבוטח, לרבות הולכי רגל. ביטוח זה חל גם על משאיות, לכל שימוש ובכל סדר גודל.

ביטוח מקיףביטוח מפני נזקי רכוש אשר מספק כיסוי ביטוחי למשאית המבוטחת, כמו גם לנזקים שנגרמו על ידה לרכוש מצד שלישי, דוגמת רכב אחר אשר מעורב בתאונה, רכב עומד, אופניים, רכוש ציבורי או פרטי נייח: תחנת אוטובוס, גדר, עמוד חשמל.

הביטוח המקיף יספק מענה וכיסוי ביטוחי גם במקרה של גניבת המשאית, או נזק מוחלט אשר נגרם לה והביא להורדה מן הכביש.

חשוב לציין כי ניתן גם לרכוש פוליסת ביטוח זולה יותר ומוגבלת יותר, אשר מספקת מענה לנזקי צד גבלבד, אולם אפשרות זאת אינה מומלצת כאשר מדובר ברכב עוצמתי ויקר ערך דוגמת משאית.

הרחבותהרחבות נוספות אפשריות לביטוח משאית נוגעות לאופי המשאית והשימוש בה. בין ההרחבות החשובות נמצאת ההרחבה אשר מעניקה משאית חלופית במקרה של גניבת המשאית המבוטחת או תאונה וקביעת נזק מוחלט. קבלת משאית חלופית תאפשר המשך עבודה רציפה ללא פגיעה בשגרת העבודה ובהתחייבויות בית העסק. חשוב לכלול בפוליסה את סוג המשאית החלופית ולוודא כי זה קרוב ככל הניתן לדגם המשאית המבוטחת, וכן לרכוש כיסוי לקבלת משאית חלופית עד למועד התיקון או קבלת כספי הפיצוי מחברת הביטוח.

כיסוי חשוב נוסף הוא ביטוח תכולה, בסכום אשר ריאלי לשווי הציוד המקסימלי אותו מובילה המשאית המבוטחת. כיסוי זה יספק פיצוי כספי במקרה של גניבת תכולת המשאית.

חשוב לדעת כי כל חברות היטוח, באופן ישיר או באמצעות סוכנות ביטוח, ידרשו כי על גבי המשאית יותקנו מערכות מיגון ומערכת איתור.

התקשרו
077-2308379