ביטוח לנגררת

ביטוח לנגררת

הנגררת היא יחידה עצמאית אשר מתחברת באמצעות וו גרירה לרכב ממונע ומורשה בגרירה, אך מהווה יחידה עצמאית ואינה כלולה ברישוי הרכב הגורר או בפוליסת הביטוח שלו.

מרגע חיבור הנגררת לרכב, חובה על בעליו לרכוש עבורו ביטוח לנגררת, שתכלול כיסוי ביטוחי בדומה לכיסויים הנדרשים מכל רכב מנועי, וזאת למרות שמדובר ביחידה שאינה ממונעת בזכות עצמה.

סוגי נגררים

קיימות יחידות נגררות בהתאמה לצרכים שונים, למטרות פרטיות או עסקיות, יחידות נגררת סגורות, מגודרות או פתוחות לחלוטין. בין השימושים הרבים ליחידה נגררת:

הובלת אופנוע ים, סירה, קיאק וציוד ימי

הובלת בעלי חיים

הובלת כלי צ.מ.ה ועבודה

הובלת מכלים: מכלי מים, נפט, דלק, חומרים מסוכנים

הובלת ציוד קמפינג

קרוון נגרר

סוגי ביטוח נגררת

ביטוח נגררת משלב בין שני ביטוחים מענף ביטוח הרכב:

ביטוח חובהביטוח אשר בא לספק כיסוי לנזקי גוף שעשויים להיגרם לכל מעורב באירוע תאונתי, בשל השימוש בנגררת.

ביטוח צד ג‘- ביטוח צד גמספק כיסוי לנזקי רכוש אשר ייגרמו על ידי היחידה הנגררת לכל רכב או רכוש השייך לצד שלישי.

עלויות ביטוח נגררת הן מוזלות ביחס לעלויות הביטוחים הללו לרכב המנועי ועומדות על כמה מאות שקלים בשנה בלבד.

ניתן להרחיב את ביטוח הנגררת לביטוח מורחב אשר יספק כיסוי ביטוחי גם לנזקים אשר עשויים להיגרם במסגרת תאונה ליחידה הנגררת עצמה, או כיסוי עלות הנגררת במקרה של גניבה.

כיצד יש לבטח נגררת כאשר זו אינה מקושרת לרכב מנועי ונגררת על ידי מספר רכבים?

כאמור, הנגררת מהווה יחידה עצמאית ואינה כלולה בביטוח הרכב הגורר, מה שאומר שביטוח של הנגררת תקף ללא קשר לרכב אליו היא מחוברת.

ביטוח הנגררת בדומה לכל כיסוי ביטוחי אחר מותנה בשימוש בה כחוק, ועל כן יקבל תוקף רק במקרה של חיבור לרכב מנועי מורשה בגרירה, בהתאמה למשקל ולגובה המצויים בתנאי הרישוי.

מהו הסיכון שבנסיעה עם נגררת שאינה מבוטחת?

חובה על כל בעלים של יחידה נגררת לדאוג לביטוח לנגררת, הביטוח הבסיסי שיכלול את ביטוח החובה. נסיעה ללא ביטוח היא עבירה על החוק שדינה קנסות, שלילת רישיון ובמקרה קיצון אף מאסר בפועל.

נוסף לזאת, שימוש ביחידה נגררת אשר אינה מבוטחת תחשוף את הבעלים ו/או הנהג לתביעות רכוש ונזיקין בשל נזקים אשר ייגרמו על ידי היחידה הנגררת לרכבים או לרכוש נייח.

חשוב לזכור כי היחידה הנגררת אינה חלק מן הרכב, ועל כן השימוש בה והתנועתיות שלה עשויים להיות מאתגרים גם עבור נהג וותיק. נסיעה במהירות, סיבובים חדים, מעבר בסמטאות ומעברים צריםכל אלו עשויים לגרום לתזוזה ותנועה אינה מתוכננת, אשר ללא מיומנות רבה תגרום לפגיעות, קלות או כבדות, ברכבים אחרים, בגדרות, תחנות אוטובוס, מעקה ורכוש אחר.

חשוב לבטח את הנגררת בהתאם לסוג היחידה ולאופי השימוש בה.

    Some text will go here

    התקשרו
    077-2308379