ביטוח משאית

ביטוח משאית

חברות הובלה, עסקים וארגונים מוצאים כי ביטוח משאית אשר משמשת לצרכי העבודה השוטפת, הוא בין הביטוחים המורכבים הקיימים. ביטוח משאיות משלב בתוכו את ביטוחי הרכב המנועי הסטנדרטיים, וכולל כיסויים חשובים נוספים, המותאמים לאופי העבודה ופעילות בית העסק.

סוגים של ביטוחי משאיות

בחירת סוג הביטוח למשאית מתחיל מרכישת הביטוח הבסיסי ביותר, והרחבות נוספות עלפי הצורך.

ביטוח חובה למשאיתביטוח חובה לכל כלי רכב מנועי, לרבות משאיות, הוא בבחינת חובה חוקית במדינת ישראל, ונהיגה בכלי רכב מנועי ללא ביטוח חובה בתוקף היא בבחינת עבירה על החוק. ביטוח החובה מעניק כיסוי ביטוחי מפני נזקי גוף בלבד, לכל המעורבים באירוע תאונתי בו כלולה המשאית המבוטחת, ללא קשר ותלות לשאלת האחריות לתאונה או האשמה. ביטוח חובה נרכש בפוליסה נפרדת ואינו כלול בפוליסות אחרות. מחירו נקבע בהתאם לדגם המשאית, היצרן, השנתון, וכן על פי הנתונים של הנהג העיקרי בה ו/או בעליה. מחיר ביטוח החובה לרוב אחיד ואינו מספק טווח גמיש, אולם רכישתו בשילוב עם ביטוחים אחרים עשוי להפחית מעלות הביטוח הסופית.

ביטוח צד ג‘- ביטוח צד גלמשאית הוא ביטוח פחות מבוקש, וזאת בשל מוגבלות כיסויים. ביטוח כזה מספק כיסוי בגין נזקי רכוש אשר נגרמו על ידי המשאית המבוטחת, ובאחריות הנוהג בה, לרכבים או לציוד אחר. ביטוח צד גלא יכסה נזקים אשר נגרמו למשאית המבוטחת בעת אירוע תאונתי או אחר, ואלה יוכלו להיות מכוסים באמצעות פוליסת הביטוח של רכב אחר אשר מעורב בתאונה, ובתנאי כי האירוע התקיים באשמת הנוהג בו. כאמור, בשל ערכה הגבוה של המשאית, ביטוח זה פחות יתאים למרבית המבוטחים, אולם במקרים של משאית ישנה ו/או בעלת שווי נמוך, או היקף שימוש נמוך, לעתים נבחר בשל מחירו הזול.

ביטוח מקיף למשאיתביטוח מקיף משאית הוא כיסוי ביטוחי רחב ומשתלם במיוחד, אשר כולל בתוכו את כלל הכיסויים בעבור נזקי רכוש, הן כאלה שנגרמו לרכבים אחרים, ציוד נייח (תחנת אוטובוס, גדר, מעקה וכדומה), ובנוסף כל נזק אשר נגרם למשאית המבוטחת. ביטוח מקיף יכלול גם כיסוי מפני נזק מוחלט (טוטאלוס) ולמקרה של גניבת המשאית. הביטוח המקיף אינו כולל בתוכו את רכיב ביטוח החובה אותו כאמור יש לרכוש בנפרד.

מה ההבדל בין ביטוח משאית קלה לביטוח משאיות תובלה?

ביטוח משאית כבדהמשאיות תובלה, מטען ומשאיות עבודה, הוא ביטוח אשר מתייחס למשקלה של המשאית ופעילותה הרבה על הכביש כגורם סיכון בפני עצמו, מה שבא לידי ביטוי בעלויות הביטוח. הגדרת משאית קלה נקבעת על ידי חברות הביטוח עצמן, במדרגים שונים. המדרג הנמוך ביותר לביטוח משאית קלה הוא ביטוח משאית 12 טון, כאשר גם משאית במדרג 15 טון נחשבת כמשאית קלה. עלות הביטוח בעבור המשאיות הללו מביא בחשבון כלי רכב פחות מאסיבי, אשר גם במקרה של תאונה יגרום נזק מופחת ביחס למשאיות כבדות ועוצמתיות. גם שוויין של משאיות קלות הוא נמוך יותר ביחס למשאיות כבדות, ובתחשיבי הסיכון שברכישת ביטוח מקיף למשאית קלה, מדובר בגורם אשר מסייע בהפחתת העלות הביטוחית הכוללת.

כיסויים חשובים ברכישת ביטוח למשאית

מלבד הביטוחים הבסיסיים אותם ציינו, חשוב לזכור כי משאית היא כלי עבודה, ועל כן חשוב להתאים לה ביטוחים שיאפשרו את המשך העבודה, בכל סיטואציה אפשרית, כמו גם יביאו בחשבון נזקים אפשריים המותאמים לאופי השימוש בה.

התקשרו
077-2308379